Chyť vítr do lopatek!

Spolek Větrníci

Školní 128, 382 11 Větřní
606 941 468
vetrnicios@seznam.cz

Archiv

LETNÍ TÁBOR "CIRKUS" 2019

 

Letní tábor 2018 - STARÉ POVĚSTI ČESKÉ

Letní tábor 2018.pdf (4676821)

Letní tábor INDIÁNI 21. - 30. 7.2017

Letní tábor 2016 "Rok na vsi"

Informace o letním táboře roku 2016 najdete v přiloženém souboru a v sekci foto pak nějaké fotografie.

Tábor 2016.pdf (63781)

Letní tábor 2015 - JAK HAMERNÍK JOSEF K ROZUMU A DEVATERO ŘEMESLŮM PŘIŠEL

Letní tábor se konal 7. - 16. 8. 2015 a celkově se jej zúčastnilo 42 dětí, instruktorů a vedoucích. Hráli jsme celotáborovou hru "JAK HAMERNÍK JOSEF K ROZUMU A DEVATERO ŘEMESLŮM PŘIŠEL". Účastníci tábora zachraňovali zkamenělého Josefa - museli se vyučit devatero řemeslům a darovat Josefovi výuční listy. Vyučili jsme se svíčkařem, mýdlařem, papírníkem, kuchařem, dřevorubcem, ... Také byla speciální řemesla, která jsme se vyučili za odborného dohledu zkušených mistrů. Mlátit obilí a mlýt z něj mouku nás naučila Mgr. Irena Vacková ze spolku Kamínky, kovat nás učil kovář z Českého Krumlova pan Karel Smeykal a bubeníky jsme se vyučili s Jirkou a Lubošem ze spolku Bubnování v kruhu. Na konci tábora se nám podařilo Josefa vysvobodit ze zakletí a přivézt ho k životu.

Děkujeme všem vedoucím a instruktorům, kteří se na přípravě a průběhu tábora podíleli. V přiloženém souboru si můžete přečíst úvodní motivaci do naší CETEH. Nějaké fotky z tábora najdete ve fotogalerii.

Úvod do celotáborové hry.pdf (61124)

 

Letní tábor 2014 - Záhadný vesmír

    Letní tábor se konal v termínu 15. - 24. 8. 2014 za účasti 29 dětí a 5 vedoucích. Hráli jsme celotáborovou hru Záhadný vesmír. 

   Mezinárodní agentura pro výzkum vesmíru (MAVV) pořádala konkurz na nové posádky kosmických lodí a jako své utajené pracoviště si vybrala náš tábor. Nejprve museli účastníci absolvovat poslední výcvik. Úkolem bylo prokázat, že jsou všichni připraveni jak po fyzické, tak i po psychické stránce, vydat se na dalekou cestu za objevováním nových, dosud neznámých, planet. Všichni v posledním výcviku obstáli a tak jsme se mohli vydat za první planetou. Nasedli jsme tedy na náš kosmický koráb a mohli se vydat na cestu. Překvapením pro účastníky bylo, že v našem velkém táborovém stanu bylo ukryto řídící středisko kosmické lodi. Za burácení motorů a odpočítávání jsme se vydali na naší první cestu. Opustili jsme Zemi, abychom zítra přistáli na neznámé planetě. Tento rituál se v průběhu tábora opakoval ještě několikrát. Vždyť jsme také navštívili hned několik planet. Např. Planetu Twins, Infiorata, Apolide, Trifidů, RUR a planetu Klidu. Pokaždé jsme se setkali se zvláštními obyvateli, rostlinami a zažili spoustu dobrodružství. Cesta byla velice krásná, ale přeci jen, doma je doma a tak jsme se všichni rádi vrátili předposlední den tábora na naši starou, dobrou planetu Zemi.